Депутат Кнесету Акрам Хасон (партія "Кулану") представив на розгляд парламентаріїв законопроект, що оголошує 6 грудня в Ізраїлі офіційним днем пам'яті жертв Голодомору в Україні, який пропонується визнати актом геноциду.
Про це пише NEWSru.co.il.
У пояснювальній записці до закону йдеться, що голод в Україні був навмисно спланований і організований "радянською владою, щоб нанести удар по українській нації та українській національній ідентичності".
У вересні 2016 року група українських громадських діячів передала низці депутатів Кнесету, що знаходилися в Україні, звернення із проханням визнати Голодомор геноцидом.
В оточенні Хасона розповіли, що ідея законопроекту виникла у нього після візиту в Україну в рамках делагаціі депутатів Кнесету від комісії з питань внутрішніх справ у грудні 2017 року.
Розкішшю стане і буханець хліба: ціна може злетіти під 60 грн
З вересня до українців прийдуть додому: що планується
ПриватБанк встановлює обмеження: що загрожує пенсіонерам
Спишуть з картки всі гроші: у ПриватБанку терміново звернулися до всіх клієнтів
"Депутат Хасон відвідав музей Голодомору і залишився під глибоким враженням, і це спонукало його ініціювати цей закон", - пояснили наближені депутата.
Радіостанція "Галей ЦАХАЛ" передала з посиланням на анонімні джерела в Міністерстві закордонних справ Росії, що Москва розгнівана цією ініціативою депутата і погрожує різким погіршенням відносин з Ізраїлем, якщо законопроект буде затверджений.
Українці влаштували флешмоб у центрі Тель-Авіва, аби ізраїльтяни визнали Голодомор геноцидом.