Успішні реформи з боку України і все більш тісні зв'язки з ЄС і НАТО зроблять козирі Росії у вигляді Криму і Донбасу марними.

Про це заявив берлінський політолог Йорг Форбріг в інтерв'ю "Сегодня".

Він зазначив, що Росія анексувала Крим і вторглася на Донбас з двох причин.

"По-перше, вона сподівалася, що ці два конфлікти назавжди відвернуть український політикум і громадськість від реформ, розпочатих після Революції Гідності", - сказав він.



"По-друге, Кремль знає, що ці два невирішених конфлікту роблять практично неможливим вступ України в ЄС і НАТО, навіть якщо в один прекрасний день всі інші умови для членства будуть виконані. Іншими словами, Крим і Донбас - ефективне "вето" в руках Москви з питань внутрішнього і міжнародного розвитку України", - додав політолог.

Популярні новини зараз

"Мета – добити до березня": експерт назвав місто, яке рф планує "розбомбити"

Кубометр – 80 грн: українців попередили про перерахунок тарифів

За вхідні дзвінки доведеться платити: Lifecell попередив про зміни

"Бусифікації" більше не буде? Суд заборонив ТЦК "пакувати" чоловіків

Показати ще

Він наголосив, що малоймовірно, що Москва відмовиться від цих своїх козирів.

"Отже, більш реалістичний шлях для України і її західних партнерів - нейтралізувати ці "вето" Росії. Україні необхідно просувати реформи, створити працюючу демократію і верховенство права, викорінити корупцію, модернізувати економіку, і стати сильним суспільством і функціонуючим державою. Паралельно, Захід повинен максимально підтримувати все тіснішу інтеграцію України в ЄС і НАТО, і, в кінцевому підсумку, потрібно буде гарантувати чітку перспективу членства в обох організаціях. Успішні реформи з боку України і все більш тісні зв'язки з ЄС і НАТО зроблять козирі Росії у вигляді Криму і Донбасу марними. І тільки це з плином часу також відкриє шляхи для повного повернення обох регіонів України", - резюмував політик.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", відома російська журналістка, фотограф і волонтер Вікторія Івлєва написала пронизливий пост. У ньому вона звернулася зі словами співчуття і проханням про прощення до своєї української подруги, син якої загинув в АТО.