На розгляд Верховної Ради найближчим часом представлять оновлений законопроект про створення антикорупційного суду, в якому будуть враховані основні вимоги та поправки експертів Венеціанської комісії.
Відповідну заяву зробив зробив очільник парламентської фракції БПП Артур Герасимов. Він підкреслив, що у представлених раніше положеннях знайшли цілу низку розбіжностей та сумнівних пунктів, тому документ потребує перегляду:
"Венеціанська комісія дійсно сказала, що Антикорупційний суд бажано створити в Україні. Але одночасно вона забракувала ті два законопроекти, які аналізувала. Зараз ми отримали ці висновки. Я думаю, що вже найближчим часом ми побачимо новий законопроект, що врахує ці побажання, і його вже будемо приймати ", - зазначив політик.
Відомо, що з боку чинної української влади позиція щодо вищого антикорупційного органу неодноразово змінювалася.
Водоканали опинилися на межі зупинки: чи варто українцям хвилюватися
На Україну насувається "велика вода": які міста виявляться під "ударом"
Тарифи відпустять у "вільне плавання": які комунальні послуги подорожчають
Чи можуть ТЦК вломитися у будинок: адвокат чітко окреслив межі повноважень
Спочатку ідея не отримала схвальних відгуків – мовляв, такі інстанції можуть існувати "хіба що в Уганді та Малайзії", як висловився глава держави під час форуму YES. Нібито в Україні подібна система не діятиме і краще залишити все, як було.
Але кілька днів тому рішення Венеціанської комісії змусили черговий раз повернутися до цього питання, адже даний пункт був від самого початку визначений у законі "Про судоустрій і статус суддів".
Тоді ж фахівці розкритикували представлені у ВР законопроекти (№6011, №6529). Аргументували своє невдоволення політизацією реформи.
Дивіться: судова реформа в Україні