Проект Постанови КМУ "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва" каже, що в цьому році найбільші виробники курятини знову отримають левову частку дотацій з держбюджету.
Про це повідомляє Економічна правда.
Варто відзначити, що в програму додали дві нові форми державної підтримки, які можуть знову дозволити їм отримати левову частку дотацій з держбюджету.
Виробники курятини в 2018 році будуть отримувати до 350 гривень бюджетних коштів у розрахунку на одну курку в якості компенсації виробникам за будівництво і реконструкцію птахофабрик. Зокрема, уряд пропонує компенсувати 25% капітальних витрат на птахофабрики.
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Також птахофабрики можуть отримати дотації у вигляді компенсації 25% тіла залучених у банках кредитів. В цілому передбачається, що птахофабрики, тваринницькі ферми і доїльні зали можуть компенсувати чверть кредитів, розмір кожного з яких не перевищує 350 млн гривень.
Нагадаємо, що в минулому році власники птахівництва отримували дотації у формі так званою квазі-акумуляції ПДВ. Пропозиції фінансувати галузь шляхом підтримки будівництва птахокомплексів з'явилися вперше в цьому році в новому проекті.
Наголошується, що вперше з'явилися дві програми компенсації 25% капітальних витрат на будівництво птахоферм і 25% компенсації тіла кредиту.
Крім цього, уряд пропонує надавати дотації за утримання корів розміром 1500 грн в рік на одну голову. Так, населення зможе отримувати дотації на телят: 300 грн за голову віком від 1 до 5 місяців і 1000 грн - у віці від 5 до 9 місяців 2500 грн у віці від 9 до 12 місяців.
Часткове відшкодування вартості передбачено в документі для закупівлі племінних корів, а також тим агровиробникам, які будуть будувати або реконструювати тваринницькі доїльні зали. Компенсацію зможуть отримати також створені на кооперативних засадах м'ясомолочні підприємства.
Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики. На рівні обладміністрацій створять конкурсні комісії, які будуть займатися відбором компаній для отримання держпідтримки.
Видання повідомляє, що проект постанови розробило Міністерство аграрної політики та продовольства за погодженням із прем'єр-мистром Володимиром Гройсманом.
Всього в рамках програми підтримки тваринництва на 2018 рік передбачено виділення 4 млрд грн.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в центрі Вінниці в ніч на 24 січня знесли пам'ятник Великому Кобзареві Тарасу Шевченку. Такий випадок стався вперше у всьому світі, де поважають українського письменника.