Перебіг гучної "справи податківців" показує, що затримання було піар-акцією керівників ГПУ.
Про це в коментарі "Вестям" сказав політолог Олексій Якубін.
"Тоді Генпрокуратура задіяла серйозний ресурс, щоб затримати колишніх керівників податкової в день річного звіту Луценка перед парламентом, - нагадав він. - Владі було важливо продемонструвати успішність, тому задіяли елементи шоу і привезли затриманих в київський аеропорт" Жуляни "на вертольотах. Але минув час , увага громадськості переключилася на інші питання, справи перемістилися до судів і там потроху затягуються і ховаються ", - зазначив Якубін.
Він зазначив, що цей процес вигідний владі, якій важливий не результат, а довге вимотування затриманих в судах.
"Звідси і мільйонні застави, які прокуратура вимагає призначити для підозрюваних. Вони розуміють, що (враховуючи в якому поспіху готувалося справа) більшість звинувачень буде розвалена в судах. Тому зараз створюють максимально некомфортні умови для підозрюваних", - додав експерт.
Пенсії перерахують тричі: коли літнім українцям сподіватись на підвищення
Школи переходять на дистанційне навчання
Мобілізація після 50 років: куди відправляють служити у 2026 році
Прибавка до пенсії після 65 років: кому підвищать виплати автоматично
При цьому, за словами політолога, прокуратура не бореться з таким явищем, як податкові майданчики, де на думку ГПУ йшов незаконний процес переведення в готівку коштів. Нагадаємо, 23 керівників податкової затримали за звинуваченням в організації схеми з виведення бюджетних коштів.
"Боротьба йде не проти схеми, а за те, щоб очолити її або привести туди своїх людей", - вважає експерт.
Як повідомляв портал "Знай.ua", ГПУ провела обшуки у чиновників Укрзалізниці.