Якщо перегляду американської політики по відношенню до України очікувати поки передчасно, то відмова від зовнішньої підтримки президента Порошенко в ході найближчих виборів бачиться цілком робочим сценарієм.

Такий прогноз зробив політичний оглядач Денис Гаєвський.

Експерт звернув увагу на той факт, що останнім часом навіть з боку США і Великобританії на адресу Києва звучить все більше критики.

Так, Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США 20 квітня представило доповідь про діяльність щодо захисту прав людини за 2017 рік і повідомило про серйозні порушення прав людини не тільки на непідконтрольних Києву, але і на контрольованих урядом територіях України.

Раніше, він нагадав, що британська правозахисна організація Amnesty International, крім оприлюднення інформації про порушення прав людини в Криму і на Донбасі, звертала увагу на існування таємних в'язниць українських спецслужб, неправомірне затримання людей правоохоронцями, а також на тиск на цивільний сектор з боку влади.

Популярні новини зараз

Огірки, баклажани, помідори: літній салат несподівано подешевшав в останній місяць літа

Росіяни та білоруси "похвалилися" своїми досягненнями — що не вкрали, про те збрехали

Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"

На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр

Показати ще

«Автори звіту Freedom House під назвою «Країни в перехідному періоді» хоч і відзначили деякі успіхи в частині реформи місцевого самоврядування, але акцентували увагу на спаді в розвитку незалежних ЗМІ і громадянського суспільства. При цьому загальна оцінка рівня корупції в Україні не знизилася, що зайвий раз підтверджує неефективність новостворених антикорупційних органів», - пише експерт.

На думку Гаєвського, потрібно розуміти, що західні гравці зацікавлені не стільки в приборканні корупції в Україні, скільки в примусі українських «верхів» до більшої лояльності через розтин корупційних схем.

«В українському інформаційному просторі продовжують періодично з'являтися чутки про можливе введення американських санкцій проти окремих українських політиків і чиновників. За інформацією журналістів, під санкції можуть потрапити близькі до президента Порошенко і екс-прем'єру Яценюку люди. Окремо було сказано, що санкції можуть бути введені проти Віктора Медведчука, голови організації «Український вибір» і спецпредставника України з питань гуманітарного характеру в мінській Тристоронньої контактній групі. Звісно ж, що в даному випадку мова йде не про корупцію, адже Медведчук не займає посад в державному апараті, а про суто символічний крок Вашингтона проти одного з видних опонентів
проамериканського курсу України», - допускає оглядач.

Він нагадав, як Медведчук на посаді глави АП президента Кучми опонував США ще в 2002 році, коли Вашингтон звинувачував Київ у постачанні Іраку радіолокаційних систем «Кольчуга», але так і не зумів надати докази.

«У листопаді 2002 року Медведчук виступив із доповіддю в Радбезі ООН, розбивши всі звинувачення проти України і запобігши введення санкцій проти країни. Крім того, в останньому інтерв'ю Deutsche Welle Медведчук прямо заявив, що Україна і далі буде перебувати в нинішньому незавидному положенні, поки буде перебувати під зовнішнім управлінням США», - звернув увагу Гаєвський.

На думку оглядача, сигнали від американських «партнерів» України поки не можна назвати тривожними, вони не свідчать про глобальний перегляд політики США.

«Але якщо перегляду американської політики по відношенню до України очікувати поки передчасно, то відмова від зовнішньої підтримки Порошенко в ході найближчих виборів бачиться цілком робочим сценарієм», - прогнозує Денис Гаєвський.

Як повідомляли раніше ЗМІ, противники колонізації України перетворилися в головних супротивників США.