Про це написав народний депутат України Муса Магомедов у блозі на сайті «Кореспондент».

За словами депутата, пропоновані законопроекти щодо введення накопичувальної системи пенсійного забезпечення враховують інтереси недержавних фондів, але не гарантують захист вкладів звичайних громадян.

"Пенсійна реформа-багатостраждальна, складна і дуже чутлива тема для населення нашої країни, що зачіпає інтереси не тільки людей, а й бізнесу. Тому я закликаю колег не підтримувати ці законопроекти, тому що вони не відповідають інтересам громадян і бізнесу. Єдиними вигодонабувачами від прийняття цих законопроектів у тому вигляді, в якому вони є, стануть приватні фінансові фонди», - написав Магомедов.

Він також вважає, що примусове масове включення громадян до другого рівня пенсійної системи не вирішить проблеми низьких пенсій і дефіциту Пенсійного фонду, а ризики втрати грошей населенням через корупцію, шахрайство та інфляцію зростуть. Крім того, депутат звернув увагу на те, що внаслідок пенсійної реформи зросте податкове навантаження на бізнес, який зараз і так у складній ситуації через коронакризис, що може добити підприємців.

«На плечі бізнесу в умовах пандемії, від якої він вже і так ледве зводить кінці з кінцями, ляже додаткове фінансове навантаження. Виходить як завжди-хто тягне, того і поганяють", - підкреслив Магомедов.

Популярні новини зараз

Бойовики "ЛНР" проїхалися на танку по кладовищу, зруйновано десятки могил: "Дивуватися нічому"

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

Щасливий Горбунов повідомив про поповнення у родині - "Нас вже четверо!"

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Показати ще

На його думку, пенсійна реформа повинна бути продуманою і містити державні гарантії для всіх учасників.

Раніше народний депутат Вікторія Гриб заявила, що пропоновані варіанти введення другого рівня пенсійної реформи можуть призвести до втрати українцями своїх пенсійних накопичень, оскільки не передбачені механізми захисту вкладів від інфляції і девальвації. У підсумку, на її думку, пенсійні вклади може спіткати та ж доля, що і вклади в Ощадбанк СРСР.

У свою чергу експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що в разі введення обов'язкової, а не добровільної накопичувальної пенсійної системи, держава повинна гарантувати збереження вкладів громадян.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти щодо впровадження накопичувального рівня пенсійної реформи-депутатський " про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення "» рег. №2683) та Урядовий» Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи " (Реєстр.№4408), кожен з яких, за словами експертів, передбачає додаткові витрати для бізнесу.