Підвищення тарифу на передачу електроенергії поглибить кризу в промисловості і спровокує катастрофу в економіці. Про це йдеться в матеріалі інформагентства Мінпром.

Мінпром зазначає, що згідно з даними Держстату, за підсумками січня-вересня 2020 року спад обсягів виробництва склав 7%, скорочення експорту за цей же період склало 5,6%. Загальні збитки української промисловості в першому півріччі досягли 40 млрд грн. На думку опитаних виданням експертів, підвищення тарифу на передачу електроенергії в таких умовах ставить промисловість на межу виживання.

"У цій ситуації встановленні тарифу на рівні 309,8 грн/МВт-год неприйнятно, адже таким чином непобутові споживачі будуть змушені сплатити додатково 8,8 млрд грн., що ставить під питання сам факт існування окремих галузей, адже працювати в умовах такого підвищення для значної частини підприємств не представляється можливим", - підкреслюють у Федерації роботодавців України.

За словами гендиректора Федерації роботодавців транспорту України Володимира Гусака, підвищення тарифу на передачу струму сильно вдарить також по державних компаніях, зокрема по "Укрзалізниці", яка споживає значну кількість електроенергії - близько 4 млрд кВт/год на рік.

"Навіть таке невелике підвищення, як 3%, для неї означає сотні мільйонів гривень додаткових витрат. Але що найгірше-зараз ці гроші взяти нізвідки. Підвищити тарифи на вантажні перевезення, за рахунок яких формується основний дохід держкомпанії і субсидуються Пасажирські перевезення, УЗ не може - це доб'є українську промисловість і сільське господарство. Підвищення ціни електроенергії означає подальше зростання збитків УЗ", - розповів Гусак.

Популярні новини зараз

"ПриватБанк" закриває доступ до карток, клієнти обурюються: "Позбавили сім'ю коштів для проживання"

У "Зайки" є інший? Учасниці "Холостяка" накинулися на Юлю зі звинуваченнями

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Показати ще

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищила тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії з 1 грудня 2020 року на 30% - з 240,23 грн /МВт-год до 312,76 грн /МВт-год.

Раніше президент об'єднання "Укрметалургпром «Олександр Каленков завив, що підвищення тарифів» Укренерго" на передачу електроенергії призведе до закриття промислових підприємств і падіння економіки.

А економічний експерт Андрій Новак підкреслив: підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію зростання цін на всі товари і послуги.