Занижена вартість електричної енергії для побутових споживачів і перехресне субсидіювання стало причиною рекордних боргів за перший рік роботи ринку електроенергії.


Про це заявив перший заступник Голови Ради Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Юрій Саква.


«Ринок електроенергії України – ти неймовірний! Спочатку ти зміг довести неможливе, що діючі ціни для побутових споживачів рівня 2017року - 90 на 168 коп./кВт.год, це норм, перехресне субсидіювання – це норм і ти запустився як повномасштабний ринок електроенергії не будучи таким від слова взагалі. Феномен. «Старий» ринок за двадцять років роботи не зміг назбирати і 30 млрд грн боргів, проте ти за рік з четвертю зміг назбирати 43 повноцінних млрд грн», - повідомив експерт на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.


За його словами, щороку дотації на покриття занижених цін для побутових споживачів складають 50 млрд грн.


«Неймовірно, але ти (ринок – прим.) зміг перекласти на державні «Енергоатом» та «Укргідроенерго» 50 млрд гривень дотацій цін для населення і звільнити від цього соціального обов’язку великих приватних споживачів, за що вони тобі, швидше за все, сильно вдячні», - зазначив Саква.

Популярні новини зараз

У лісі знайшли тіло блогерки, відомої своєю сімейною ідилією: у злочині зізнався чоловік

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Вагітна Катя Осадча опинилася поруч з ангелом-хранителем: "Ми будемо..."

Показати ще


Нагадаємо, останній раз тарифи на електроенергію для населення переглядалися в березні 2017 року. Тоді на перші 100 кВт.год. в місяць була встановлена пільгова ціна 90 коп./кВт.год, на обсяг понад 100 кВт.год – 1,68 грн/кВт.год.


За даними колишнього голови НКРЕКП, в грудні вартість електроенергії в тарифі для населення опуститься нижче 0 коп./кВт.год, а тариф навіть не покриватиме вартість доставки струму від електростанції до кінцевого споживача.