Голова парламентського екологічного комітету Олег Бондаренко був пов'язаний з "вугільником Януковича-Кононенком" Віталієм Кропачовим. Про це повідомляє "Обозреватель".

За даними "Обозревателя" слідство, проведене проти скупив ряд вугільних активів сім'ї Януковича Віталія Кропачова, встановило, що протягом 2016-2018 років група осіб організувала схему, в результаті якої встановила контроль за державними закупівлями трьох ДП - "Селидіввугілля", "Мирноградвугілля" і "Шахтоуправління Південнодонбаське №1".

У тендерах на мільйони гривень три роки поспіль перемагали фірми Кропачова, а частина отриманих від держпідприємств коштів перераховувалася на рахунок компанії "СБ Нерухомість", підписантом в якій є Юлія Віталіївна Кропачова, а засновником фірма "Укрдонінвест" її батька.

Раніше директором компанії "СБ нерухомість", на яку скидали гроші від тендерів, як зазначає "Обозреватель", був Микола Шемяткін. При цьому після обрання Олега Бондаренка депутатом Шемяткін став числитися власником його фірми "Правовий альянс" Схід-Захід " (теж пов'язаної з нерухомістю). Правда, За інформацією видання, зараз ця фірма закрита.

Зв'язок Бондаренка і Шемяткіна простежується і в інших напрямках. Зокрема, Бондаренко в декларації вказав, що на момент обрання депутатом працював директором ТОВ "Інвестплюс" (торгівля нерухомістю). Власником фірми через ТОВ "Трейдинг-Нафтогаз" є харків'янин Павло Бутко, його молодшим бізнес-партнером-киянин Андрій Білицький. Буткоявляється партнером адвокатського об'єднання "Міжрегіон", де директор — знову таки Шемяткін. Крім того, Бондаренко і Шемяткін також разом володіють акціями ЗАТ "ХАРКІВСЬКИЙ Ювелірний завод".

Популярні новини зараз

У лісі знайшли тіло блогерки, відомої своєю сімейною ідилією: у злочині зізнався чоловік

Ольга Сумська знову виходить заміж: Роксолана розкрила подробиці весілля

У родині Тараса Тополі біда, сльози рікою: "Спочивай з миром..."

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

«У їх тісній дружбі не було б нічого поганого, якби не відмивання грошей від вугільних тендерів, в яких отримували підряди фірми Кропачова. Гроші не випадково переводилися на агентство нерухомості, де директором раніше був Шемяткін, а потім — Юлія Кропачова: "відмивання" корупційних доходів дуже часто йде саме через операції з нерухомістю. Це класика жанру«, - йдеться в матеріалі "Обозревателя".