АТ "Укрзалізниця «визначило компанії» Анвітрейд «і» Торум" переможцями в тендері на поставку 6000 тонн дизельного з фіксованою премією $27/т до котирувань палива в Роттердамі (FOB Rotterdam/CIF і NEW/Basis ARA) і портів Середземномор'я (FOB Med Italy).


Про це повідомляє видання enkorr з посиланням на підсумки торгів в системі ProZorro.
"Анвітрейд «запропонувала ресурс за розрахунковою ціною 19 761 грн/т,» Торум" — по 19 767 грн/т.
Видання зазначає, що це умовно ті ціни, за якими постачальники готові поставити паливо в день аукціону. Вони на 5% нижче, ніж середня крупнооптова ціна ДП в день проведення торгів, за даними " Консалтингової групи А-95» (20 800 грн/т).


За розрахунками видання, так звана фіксована "брудна" маржа постачальників, яка надалі буде автоматично приплюсовуватися до котирувань ДП за 10 днів з отримання рознарядки, складе у «Анвітрейд» 751,2 грн/т ($27/т) у «Торум» — 756,1 грн/т ($27/т).
Ця» брудна " маржа крім чистого заробітку компаній включає в себе витрати на оплату премій за імпортними контрактами або закупівлі на внутрішньому ринку, витрати на доставку в Україну, страховку та інші витрати.


Раніше повідомлялося, що в кінці липня «Укрзалізниця» придбала 6000 тонн дизпалива з націнкою $26-28 за тонну до котирувань в Роттердамі.
Нагадаємо, формульний підхід з використанням цін в європейських біржових майданчиках використовується в Україну для розрахунку вартості газу для населення. З лютого по липень 2020 року це була Т.зв. формула «Амстердам плюс» - ціна на хабі ТТF в Нідерландах плюс доставка в Україну.


З 1 серпня 2020 р.зі скасуванням ПСО, НАК «Нафтогаз України» запропонував населенню газ за ціною хаб в Німеччині (NCG) плюс 1,95 Євро/МВт.годину, що відповідає вартості доставки газу в Україну.
Також у 2016-2019 рр.діяла формула «Роттердам+» для вугілля. Вона встановлювала прогнозну вартість електроенергії виключно для промислових споживачів. Формулу скасували 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська в стильній сукні не змогла приховати радості, українці помітили не тільки посмішку

Ольга Фреймут показала, як правильно їсти хліб, українці обурені: "Це зневажливо!"

Київське метро побило черговий рекорд: "В жодній країні Європи"

Українська Кардашьян показала, як спить зі своїми величезними "м'ячиками": "Руки трясуться"

Показати ще