У понеділок, 9 березня, президент Володимир Зеленський з дружиною Оленою відвідали Національну оперу в Києві. Там відбулася церемонія вручення Національної премії імені Тараса Шевченка.
Журналісти Pavlovsky News зафіксували на відеокамеру момент, коли глава держави з дружиною виходять з авто і заходять в Оперний театр.
"Сьогодні вечір премій – Зеленський відвідав Оперний театр, де вручається Шевченківська премія, а Єрмак відправився в оперету на "Герої спортивного року". В оперету ж прийшли крім глави Офісу Президента Єрмака, Коболєв, Суркіс та інші представники політичного бомонду", - йдеться в повідомленні.
На церемонії Зеленський виступив з потужною промовою, в якій наголосив на важливості для держави інвестицій у культуру. Відповідне відео опублікував ОПУ в Facebook.
"Я хочу, щоб ми аплодували всім переможцям, всім номінантам. Дуже хотілося, щоб церемонію побачила вся Україна, щоб вона могла знати своїх героїв, наших талантів, які прославляють Україну", – заявив президент.
Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
Навесні пенсії українців перерахують: на скільки можуть збільшитись виплати
Українцям виплатять солідну допомогу: хто може отримати близько 11 тисяч на місяць
Готуйтесь – буде дорожче: українцям стане складніше дозволити собі навіть шматок хліба
За його словами, можна годинами спілкуватися на тему того, що держава повинна робити для культури. Окремо Зеленський пригадав історію, як під час Другої світової один з міністрів запропонував Вінстону Черчиллю підвищити витрати на оборону за рахунок обмежень культури.
"На це Вінстон Черчилль відповів: "А за що ми воюємо?". Дорогі українці, ми зараз воюємо за нашу державу, за нашу культуру. Бо культура – це і є держава, це і є наш народ", – підкреслив він.
Варто відзначити, що премія імені Шевченка – найвища щорічна держнагорода України в галузі культури, літератури, мистецтва, публіцистики та журналістики. Заснована 20 травня 1961 року. Рішення про присудження премії приймає особисто президент.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Зеленський показав найбільш "нестерпне" місце в Україні.
Як повідомляв портал Знай.uа, Зеленського для The Guardian фотографував спец з РФ.
Також портал Знай.uа писав, що Зеленський розповів про свої стосунки з Коломойським і Богданом.