Національне агентство з питань запобігання корупції працює вже кілька років.
На момент заснування, у 2015 році, основним його завданням було запровадження електронних декларацій для чиновників, пише Politeka.
Наразі ж функції агентства розширилися.
Воно є центральним органом виконавчої влади, який провадить антикорупційну політику. Політики не мають права втручатися в роботу агентства. Фінансується орган з державного бюджету, а контролює витрати Рахункова палата.
Агентство складається з п'яти осіб: чотирьох членів колегії та глави. Перших терміном на чотири роки обирають на відкритому конкурсі, а голову на два роки обирають члени НАЗК.
Схема з лічильниками: українцям нараховують космічні борги за світло
ПриватБанк бере плату за те, що раніше було безкоштовним
Банки отримали нові повноваження: рахунок закриють без пояснень
Учням 9-х класів повернуть обов'язкові іспити: що складатимуть
Працівники агентства мають прямий доступ до інформаційної бази даних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, вони перевіряють організацію роботи з протидії корупції у них.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua" раніше, за весь період роботи НАЗК так і не вдалося перевірити більшість прибутків чиновників.