Дослідники орбітальної станції MAVEN виявили в атмосфері Марсу надлишок металів, які спантеличили вчених та викликали масу запитань.
Про це пишуть вчені NASA на сторінках журналу Geophysical Research Letters.
В іоносфері Червоної планети знайшли сліди заліза, магнію та натрію. За резульатами дослідження вчених, ці елементи потрапляють до газової оболонки четвертої планети Сонячної системи внаслідок зіткнення астероїдів з небесним тілом.
Через відсутність глобального магнітного поля, метали не розприділяються шарами, як на Землі, а скупчуються у місцях, де спостерігаються потужні локальні магнітні поля.
Нові дані стали предметом дослідження утворення висотних хмар космічного об'єкта. Раніше вчені лише припускали ймовірність утворення металів в атмосфері планет Сонячної системи. Проте нещодавнє дослідження підтвердило наявність елементів на інших, крім Землі планетах.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Тепер перед спеціалістами MAVEN стоїть завдання вивчити швидкість витікання газів (кисню і водню) з атмосфери Червоної планети та з'ясувати яким чином планета втрачає воду. Усі ці дослідження дадуть змогу зібрати дані для здійснення пілотуючих місій на Марс.
Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", вчені з'ясували вплив Юпітера на розміри сусідньої Червоної планети. Астрофізики впевнені, що гравітаційні сили Юпітера перешкоджали утворенню якогось великого тіла в орбітальних межах Марса.