Сьогодні у столиці Латвії, Ризі, урочисто відкрили пам'ятник великому українському поетові та письменнику Тарасу Шевченку.

Про це повідомляє прес-служба Державного управління справами.

В церемонії відкриття взяли участь прем'єр-міністри України Арсеній Яценюк, Латвії Лаймдоти Страуюми, а також представників української діаспори.

"Що мене вразило в цьому пам'ятнику? Шевченко молодий, енергійний і цілеспрямований. Йому було 23 роки, коли він написав "Реве та стогне Дніпр широкий", 29 років, коли написав "Розрита могила", - розповів під час виступу керівник українського уряду.

Яценюк додав, що Шевченко був молодим, але продемонстрував бачення майбутнього України. Поет, за його словами, боровся за те, щоб наша країна жила "в сім'ї вольній, новій".

Популярні новини зараз

У ТЦК йти більше не потрібно: в Україні оновили правила постановки на військовий облік

Пенсії зростуть на 800-1500 грн: якій категорії пенсіонерів пощастить найбільше

Пенсіонери з низькими виплатами отримають надбавки: скільки доплатять

Українців попередили: до кінця зими газу може не вистачити

Показати ще

Читайте також: Пам'ятник гривні демонтували в підконтрольному терористами Донецьку (фото)

Український прем'єр наголосив, що цією сім'єю є велика Європа. Він додав, що Україна протягом останніх днів разом із прем'єрами Балтійських країн робить все для приєднання країни Європи.

"І це непростий шлях, але іншого немає. Це шлях до свободи, процвітання", – резюмував прем'єр.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Ризі встановили за рахунок недержавного фінансування. Кошти на це виділила українська діаспора та меценати. Загальні витрати на встановлення монумента склали 85 тисяч євро.