У "Світовому індексі голоду" Україна вказана серед десяти країн, які з 2000 року найбільше скоротили показники недоїдання серед населення.

Попри прогрес у боротьбі з голодом у світі, кількість людей, які потерпають від недоїдання, і надалі залишається величезною й сягає 795 млн, йдеться у щорічному звіті "Світовий індекс голоду", який оприлюднили міжнародний інститут досліджень харчової політики, гуманітарні організації Welthungerhilfe та Concern Worldwide в Берліні, передає українська редакція "Німецької хвилі". У звіті зазначається, що кожна четверта дитина у світі через це сповільнюється в розвитку, а 9% усіх дітей виснажені голодом.

Читайте також: У "ДНР" дорожчають продукти: м'ясо вже по 200 грн за кіло

52 країни світу демонструють серйозний або тривожно високий рівень голоду. Найвищий рівень спостерігається, зокрема, в країнах Південної Азії та в африканських державах на південь від пустелі Сахара.

Водночас повідомляється, що боротьба з голодом у світі досягла прогресу: з 2000 року кількість людей, які страждають від недоїдання в країнах, що розвиваються, скоротилася на 27%. До десятки країн, які найбільше скоротили рівень недоїдання своїх громадян, входять Україна, Азербайджан, Боснія та Герцеговина, Бразилія, Хорватія, Киргизстан, Латвія, Монголія, Перу та Венесуела.

Популярні новини зараз

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

У звіті згадується і про Голодомор 1932-1933 в Україні. "Примусова колективізація в Україні та південній Росії в 1932-1933 роках - імовірна кампанія геноциду, яку українці знають як "Голодомор" - була, напевно, найжахливішим прикладом голоду як державної політики", - така цитата наводиться в тексті звіту.

Однією з головних причин голоду у світі гуманітарні організації називають збройні конфлікти. "Такі конфлікти, як у Сирії, Іраку чи Південному Судані - найбільші збудники голоду", - констатувала глава Welthungerhilfe Бербель Дикман. За її оцінкою, від збройних конфліктів у світі нині страждають близько 172 млн людей. Голод можна буде остаточно подолати тільки тоді, коли вдасться здолати причини конфліктів та війн, підсумувала Бербель Дикман.