26-річний український інженер Сергій Якимов потрапив до 100 кандидатів із усього світу, які пройшли відбір "Mars One" для польоту на Червону планету. Список оприлюднили учора.
"Стати космонавтом і полетіти у космос – моя мрія з дитинства. І саме вона визначила лінію мого життя. У школі я займався астрономією та космонавтикою. Вчився у КПІ на факультеті авіаційних та космічних систем. Працював у інституті космічних досліджень. Розробляв документацію по проектах та програмне забезпечення. І коли я дізнався про цей проект, то вирішив, що це – мій шанс", - розповів Знай.ua Сергій Якімов.
Додає, що підготовка по програмі польоту на Марс іще не почалась.
"Лише закінчився другий відбірковий тур. Попереду ще два, і має лишитись 24 людини. Як обіцяє "Марс Ван", відбірковий тур має закінчитись до кінця року. На першому етапі за реєстрацію платили 10 чи 20 доларів, а більше платити не треба", - додав інженер.
Хлопець усвідомлює, що політ на Марс – це квиток у один кінець: "Рідні з одного боку радіють, що я йду до своєї мрії. А з іншого боку ніхто не хоче мене відпускати, бо я не повернусь".
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Сергій Якімов 2 роки тому їздив на екскурсію до Великого адронного коллайдера: "У ЦЕРНі був у 2013 році, їздив на щорічні збори студентів-фізиків. Був там разом із аспірантами з роботи".
50 чоловіків і 50 жінок вибрали у якості претендентів на участь у польоті . Початково у відборі на Червону планету брали участь понад 165 тис. чоловік.
Дівчат і хлопців буде порівну невипадково – планується створити повноцінну колонію. "Проте першим колоністам не рекомендують заводити дітей з міркувань невизначеності. Поки все не буде вивчено", - розповів хлопець.
Mars One - приватний проект дослідника Баса Лансдорпа з Голландії. Він хоче заснувати на Марсі постійну колонію. Компанія планує влаштувати реаліті-шоу: політ будуть транслювати в режимі реального часу.
За планом, у 2016 мають відправити комунікаційний супутник до планети. Далі планують висадити перших 4 постійних поселенців 2023 року. Що два роки до колонії прибуватиме ще по 4 астронавти-переселенці. Проект офіційно підтримує лауреат Нобелівської премії з фізики Герард 'т Гофт.