Протягом минулого року українські винахідники зробили чимало цікавих відкриттів. "Знай.ua" зробило підбірку десяти найкорисніших речей, якими можна буде користуватися уже цього року.

1. Тепловізор, що може визначити не лише присутність ворога, а й наявність у нього зброї. Спеціальний прилад на диво-тепловізорі робить хімічний та радіологічний аналіз повітря і визначає, чи є в людини предмети із порохом чи динамітом. Винахідник – Анастасія Шмагайло, 15 років, м. Київ.

2. Бронежилет, що підмагнічує кулі. Ідея полягає у кріпленні на бронежилет спеціальних магнітів. За рахунок своїх властивостей, вони будуть притягати снаряди тупою стороною. Тобто кавалки снарядів не будуть пробивати сам жилет і не будуть потрапляти у тіло солдата. Винахідник - Ганна Солодка, 16 років, м. Київ.

3. Домашній снігоочисник. Він може використовуватися в комунальному господарстві та приватному секторі. Модель проста по конструкції, забезпечує високу продуктивність праці, може бути виготовлена в домашніх умовах і є фінансово економічнішою, ніж сучасні снігоочисники. Винахідник - Максим Чередниченко, 14 років с. Прилісне Маневицького району Волинської області.

4. Конвектор, що може обігріти солдатську землянку. Прилад працює на дровах, вугіллі, опалому листі тощо. Вже кілька печей використовуються в зоні АТО. Винахіник - Олександр Олійник, 63 роки, м. Полтава.

Популярні новини зараз

Астролог зробила розклад на червень для України: один з найскладніших місяців війни, люди у відчаї

Помер легендарний Рей Ліотта, зірка "Славні хлопці" Мартіна Скорсезе

Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"

Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"

Показати ще

5. Електрохлорофлотокоагулятор, за допомогою якого можна очистити воду від органічних полютантів, іонів важких металів, ПАР, жирів електрохімічними способами без використання реагентів. Винахідник – Віктор Куриленко, 16 років, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської обл.

6. Спарена Зенітно-кулеметна установка. Розробку в бойових умовах тестували бійці батальйону "Київська Русь". Винахідник – Іван Савельєв, 41 рік, м. Київ.

7. Харчовий продукт "Реабілакт". Препарат стабілізує, а в майбутньому покращує загальні показники організму бійця, його можна приймати як їжу або вводити через зонд. Препарат винайшли молоді вчені Київського національного торговельно-економічного університету.

8. Новий матеріал для посипання вулиць в ожеледицю. Більш ефективний та екологічно безпечніший - технічний поташ і грубий землистий пісок у співвідношенні 9:1. Винахідник – Ілля Ружило, третьокурсник технічного ліцею, м. Івано-Франківськ.

9. Електродерматом. Пристрій підвищує ефективність та робить дешевшими операції з пересадки шкіри. Обладнання здатне зрізати шкіру завтовшки з волосину - одну десяту міліметра. Сотні солдатів із зони АТО потребують термінової допомоги, тож такі пристрої подарували військовим шпиталям усієї України. Винахідник – Андрій Ковальчук, м. Тернопіль.

10. Прилад для визначення стиглості кавуна. Використовуючи фізичні методи, винахідник створив прилад для визначення стиглості кавуна: "Тема роботи сама прийшла мені в руки. Влітку мені один раз попався незрілий кавун, потім другий. Я жартома подумав: "Було б добре придумати якийсь прилад, який би міг визначати зрілість цього плоду". Так звичайний жарт перетворився на тему наукового дослідження. В ході попередніх експериментів ми разом з науковим керівником використали, а потім з'їли десять кавунів. Зате тепер можна прийти в магазин чи на ринок і не стукати по шкірці, прикладаючи вухо, а отримати чіткі дані за допомогою приладу. Чекаю літа і буду продовжувати практичні дослідження ". Винахідник – Дмитро Гуменюк, 16 років, м. Київ.