Автомат із приготування кави приносить на місяць 1,8-2,5 тис. грн. залежно від розташування. Він окуповується за рік.

"Такі апарати вигідно ставити у кризу, бо на відміну від кавомобілів, кіосків та невеликих точок із продажу напоїв, не потрібно наймати продавця й платити йому зарплату. Немає ризику, що він крастиме виручку. Також вигода в тому, що кавовий автомат працює цілодобово без перерв", - говорить "Знай" Сергій Васьків, столичний підприємець, що має 10 кавових автоматів. Купив їх 4 роки тому.

Автомати із продажу кави ставлять у людних місцях – на зупинках, у підземних переходах неподалік офісних центрів.

"У таких місцях раджу купувати до них сталеву сітку або трубчатий захист. Це щоб вандали не попсували. У мене був один такий випадок неподалік метро Льва Толстого у Києві. На ремонт пристрою витратив більше тисячі. Після того розміщаю їх переважно при вході у супермаркети й офісні центри", - каже бізнесмен.

Середня вартість кавового автомату – 20-28 тис. грн. На щомісячне обслуговування потрібно 1000-1200 грн. Це ці гроші купують каву, воду, сухе молоко, стаканчики, мішалки. Власники цих пристроїв реєструються як підприємці другої групи, сплачують щомісяця 667 грн податків.

Популярні новини зараз

Війна переходить у затяжну фазу: Резніков розповів, як окупанти готуються обороняти захоплені території

Воєнний стан в Україні: юрист Олександр Моргун пояснив, за яких умов його скасують

Представник Великобританії на Євробаченні-2022 пішов стопами Олега Псюка з Kalush Orchestra: не вистачає тільки вишиванки

Росіяни планують передати окупований Маріуполь на розтерзання: назвали зустріч "недружньою"

Показати ще

"Ще потрібно платити за електроенергію десь 300 гривень та за оренду місця. Треба обирати місце, де вдень матимете 40-60 потенційних покупців. Якщо із них 15-20 куплять кави, прибутковість автомату забезпечена. Матимете 2000-2200 чистого прибутку на місць", - розповідає Сергій Васьків.

Матеріал за темою На "ватному бізнесі" заробляють 600 гривень у день

На його думку, варто мати щонайменше 7-10 автоматів, аби отримувати стабільний прибуток.

"У якійсь європейській країні можна мати й два-три автомати в одному місці й роками отримувати стабільний прибуток. У нас так не буває. Як тільки ставиш один апарат, через місяць до нього приїжджає кавомобіль і відбирає клієнтів. В іншому місці починають незаплановане будівництво і людям незручно ходити за кавою. У третій точці організовують несанкціоновану торгівлю, й автомата ніхто не помічає. Тому завдяки великій кількості апаратів можна компенсовувати збитки від малих продажів".