Американські вчені зі Стенфордського університету заявили, що їм вдалося зробити прорив у технології телепортації. За словами дослідників, вони зуміли помістити один атом в двох місцях одночасно, пише "Время".

Під час експерименту всередині спеціальної суперохолодженої камери було створено хмару конденсат Бозе-Ейнштейна з 10 тисяч атомів рубідію. Початковий стан всіх атомів рубідію був ідентичним.

Використовуючи лазери, вчені підняли хмару на 10 метрів. Атоми при цьому перейшли в інший стан, а саме хмара розщеплювалося на окремі потоки і пролітала через вакуумну камеру по різних траєкторіях.

При проведенні експерименту вчені виявили точну копію вихідного набору атомів головної хмари на відстані в 54 см від першої хмари.

Як вважають автори дослідження зі Стенфордського університету, такі результати дозволяють дану технологію в майбутньому застосувати для проведення телепортації предметів на значну відстань. Але на даному етапі зроблене ними відкриття потребує додаткового вивчення, повідомляють вчені.

Популярні новини зараз

Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Читайте також: Дослідники телепортували квант на сто кілометрів

Рік тому німецькі вчені з Інституту Хассо Платтнера представили дослідний зразок приладу, здатного телепортувати предмети на відстань за допомогою 3D-друку. Творці назвали свій пристрій "Скотті".

Принцип роботи системи "дуже простий": 3D-принтер Makerbot Replicator оцифровує об'єкт за допомогою фотокамери, знищує його, посилає зашифровану інструкцію другому такому ж принтеру, який роздруковує предмет в іншому місці. Головним технологічним завданням системи є боротьба з піратством.