Проектування та створення комп'ютерних чіпів з допомогою 3D-принтера може збільшити потужність їх роботи в тисячу разів. Розробкою зараз займаються вчені Стенфордського університету.
Про це повідомляє Live Science.
Головною проблемою при збільшенні потужності комп'ютера є не слабкий процесор, а малий об'єм оперативної пам'яті. Для аналізу великих обсягів даних потрібно їх швидке перенесення з одного місця в інше. Саме "очікування" даних є причиною простою багатьох елементів комп'ютера.
Основою нового методу створення комп'ютерних чіпів є вуглецеві нанотрубки. Вони мають електричні властивості, аналогічно зі звичайними кремнієвими транзисторами. Але у них є істотні переваги. Вони більш швидкі і використовують набагато менше енергії.
Читайте також: Реактивний безпілотник повністю виготовили на 3D принтері (відео)
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Розробники придумали, як можна змусити нанотрубки рости в певному порядку. Для цього потрібно свердлити отвори в певних точках кристалів.
Але при виробництві частина нанотрубок виходить напівпровідними, придатними для транзистора, а частина - має металеві властивості. Вчені також придумали, як відключати напівпровідники від провідників, які тепер виступають у ролі запобіжників.
Використання 3D-технологій дозволило скоротити час передачі даних між транзистором і пам'яттю. У результаті архітектура чіпа зможе виробляти блискавичні обчислення в тисячу разів швидше.