Нещодавно дослідники з університету штату Юта у США оголосили про розробку нової технології виготовлення світлодіодів. Їх можна буде виготовляти з відходів продуктів харчування.
Очікується, що нова технологія допоможе зменшити кількість потенційно шкідливих електронних відходів. Ці світлодіоди не містять в собі жодних токсичних відходів. Після використання вони легко розкладаються в навколишньому середовищі.
Світлодіоди складаються з так званих квантових точок. Це маленькі кристали, що мають люмінесцентні властивості. Найбільш поширеним матеріалом для виготовлення квантових точок є вуглецеве нановолокно.
Читайте також: У США створили революційний спосіб генерації сонячної енергії
Американські вчені провели масштабне дослідження у цій галузі. В результаті вдалося створити нову технологію перетворення харчових відходів у вуглецеві наноточки.
Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей
Українці отримують дивні смс від ТЦК: юристи пояснили, як реагувати
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки
Для цього вчені використовували процес сольвотермічного синтезу. Відходи протягом 30 - 90 хвилин тримають у спеціальному розчиннику під тиском і при високій температурі. За цих умов починають формуватися квантові точки.
Після цього їх з'єднують за допомогою епоксидної смоли. Потім з'єднані квантові точки нагрівають і загартовують. Після цих маніпуляцій вони готові для практичного використання в світлодіодах.