Науково-дослідний центр імені Еймса в США розробляє тепловий щит ADEPT. Він складається з тканин вуглецевого волокна і здатний складатися як парасолька.
Він нещодавно пройшов випробування по симуляції входу в марсіанську атмосферу.
Система ADEPT замінить тверді пластикові щити, які використовувалися раніше. При запуску він перебуває в складеному стані, а розкривається тільки за необхідності.
Щит, незважаючи на те, що він тонший, зможе ефективно захистити космічний апарат при вході в атмосферу і вберегти корпус від тепла.
ADEPT менше нагрівається і створює менше гальмівної сили. Це, у свою чергу, знижує рівень вібрацій і виключає необхідність використання надзвукового парашута.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Читайте також: Google і NASA працюють над створенням нового квантового комп'ютера
Нинішня версія щита може витримувати корисне навантаження до тисячі кілограм. Зараз інженери проводять випробування. Вони з'ясовують його можливості витримувати навантаження при вібрації і акустичні особливості.
Самим же видовищним випробуванням була перевірка термостійкості. Щит ADEPT, підключили до системи рідинного охолодження, а перед ним встановили тестове 53-сантиметровим сопло. Під час випробування температура на поверхні щита досягла 1700 градусів Цельсія.
Остаточний варіант нового щита може бути готовий до початку проекту посадки космічного апарату на Венері. Він запланований на 2017 рік.