У Луцьку запустили маршрутку з електричним двигуном. Це перший електротранспорт такого типу в Україні. Його побудували на базі автобусу марки "Богдан".

Про це повідомляє місцеве видання "Волинські новини".

Транспорт їздитиме за маршрутом № 2. Вартість проїзду для всіх пасажирів однакова - 1,5 гривні.

Розробники не вказують конкретну ціну проекту. Проте вони зазначають, що перетворення маршрутки в електроавтобус вартує вдвічі менше, ніж вартість одного нового тролейбуса. В той же час цей проект набагато дорожчий за покупку нового дизельного "Богдана".

На реалізацію проекту пішло близько року, найбільше чекали на замовлені акумулятори з Китаю. З їх допомогою маршрутка зможе проїхати без додаткової підзарядки 250 кілометрів. Для повного заряду акумуляторів від мережі 220 вольт потрібно вісім годин, в при 360 вольтах – п'ять годин.

Популярні новини зараз

Не вітаміни та не спорт: 5 звичок, які тихо вкорочують життя – і від них відмовляються ті, хто доживає до 100

Оцифрування трудових книжок веде до втрати стажу: Пенсійний фонд не враховує роки праці

Залишиться лише одна виплата: в Україні хочуть прибрати більшість соцдопомог

Прострочка, яка не є небезпечною: які продукти можна їсти навіть через місяці після терміну придатності

Показати ще

Читайте також: Київський вчений розробив вітряк, який працює без вітру

У салоні встановлена система автоматичного оповіщення про зупинки, екран, на якому транслюватимуть новини, погоду тощо, та мережа 3G Wi-Fi.

Пасажири також зможуть скористатися послугами бездротового інтернету.

Інвестор Олена Голєва назвала новий проект соціальним й пообіцяла, що незабаром на маршрут виїде ще один такий автобус. Решту, вже згодом, також обладнають електродвигунами.

Точні строки модернізації невідомі, проект запланований як довготривалий.