Американські вчені змусили двох людей читати думки один одного на відстані. Учасники експерименту грали в гру "питання-відповідь": один безпомилково відповідав правильно, про який об'єкт подумав другий учасник евсперімента.
Про це пише журнал PLoS One.
"Експеримент проводили у двох темних приміщеннях, розташованих на відстані півтора кілометрів один від одного", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: Дослідники телепортували квант на сто кілометрів
Першому учаснику показували картинку із зображенням якогось об'єкта, який він і повинен був згадати. Потім другий учасник вибирав із запропонованих питань ("Це дерево? Так чи ні?" І так далі), клікаючи на них мишкою.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Питання посилали по інтернету відповідаючому, на голову якого надягли енцелографіческій шолом. Відповіді давали таким чином: учасник дивився на один з двох прикріплених до монітора світлодіодів, миготливих з різною частотою.
Отримані відповіді фіксувалися електроенцефалографом і посилалися назад через інтернет запитувачу - і прямували безпосередньо в його мозок, за допомогою транскраніальної магнітної стимуляції і через встановлену над його головою магнітну котушку.
Така симуляція порушувала зорову зону кори головного мозку. При відповідях "так" запитувач бачив фосфен - крапки, фігури та інші зорові відчуття, що виникають у людини без впливу світла на око.
Відповіді "ні" не викликали жодної реакції, і запитувач продовжував висувати здогадки.
П'ять пар учасників провели по 20 раундів гри - десятеро реальних і десять контрольних, з непомітно відключеною апаратурою. Для відгадки кожного об'єкта можна було задавати три питання.
Учасники експерименту успішно розпізнавали задуманий об'єкт в 72 відсотках ігор, а в контрольних раундах - лише 18 відсотків.
"Це, здається, найскладніший досвід по безпосередньому контакту між двома мізками з тих, які до цього проводилися над людьми", - сказав керівник проекту нейрофізіолог Андреа Стокке.