Бойові дії поліпшили якість повітря і знизили кількість викидів в атмосферу на Близькому Сході. До такого парадоксального висновку прийшли співробітники базується в Німеччині Товариства наукових досліджень імені Макса Планка за результатами вивчення супутникових даних.
Про це повідомляє агентство Reuters.
В останні п'ять років, на тлі зростання смертності та міграції населення на Близькому Сході, вчені помітили поліпшення екологічного клімату в деяких зонах. Зокрема, під спостереження вчених потрапили такі міста як Каїр, Дамаск, Тегеран і Багдад.
У них у повітрі були відзначені позитивні зміни.
Причина появи чистого повітря надзвичайно проста. Як правило, зони конфліктів покидають мільйони людей, перебираючись в безпечні місця. Там припиняється господарська діяльність, а також знижується споживання енергії. Відповідно зменшується кількість викидів в атмосферу.
Передбачення, від якого холоне кров: "Китайський Нострадамус" розповів, що станеться у 2025 році
Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати
Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція
Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка
"Ми побачили з космосу, як економічні, геополітичні та соціальні фактори сильно впливають на якість повітря", - пояснив професор Йос Лілліевельд з інституту Макса Планка.
Зв'язок глобальних потрясінь і поліпшення екології, за словами вченого, простежується давно.
Читайте також: У війнах майбутнього головну роль відіграватимуть роботи
"Наприклад, в Греції, коли у них почалася економічна криза в 2008 році, тенденція до зниження забруднень повітря була вражаючою. Приблизно на 50% ", - наголосив професор.
У Сирії та Єгипті, за його словами, з 2011 року також спостерігається зниження.
"В Іраку люди виїжджали, повітря відновлювався, а в Йорданії та Лівані, куди вони прибували, забруднення починало рости", - зазначив Лілліевельд.
Більш детальне вивчення ситуації з космосу, за його словами, дозволить уточнити, які території сьогодні дійсно потребують "екологічної допомоги".