Фахівці зі Швейцарії та Великобританії розробили автоматичну систему, яка здатна займатися саморозвитком. Роботи, яких вона створює, з кожним поколінням виконують свої завдання все краще.
Про це повідомляє ВВС.
Головний механізм назвали "роботом-матусею". Вона конструює більш маленьких роботів. Вони являють собою пластмасові кубики з мотором і можуть пересуватися. Головна особливість в тому, що система здатна покращувати себе без якого-небудь людського втручання.
"Робот-матуся" використовує різні конфігурації і дивиться, наскільки далеко змогли просунутися створені нею дітища.
За час експерименту створено десять поколінь роботів-кубиків. Кожному новому вдавалося долати більшу дистанцію, в порівнянні з попередниками. Дальність пересування останньої версії була в два рази вище, ніж у першого покоління.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Читайте також: У війнах майбутнього головну роль відіграватимуть роботи
Вчені, зрештою, хочуть отримати роботів з "творчими здібностями". Вони можуть стати в нагоді у виробництві та зможуть постійно покращувати його методи.
Однак не всі люди поділяють оптимізм, пов'язаний з розвитком робототехніки. Про можливі ризики вже заявляли бізнесмени і вчені, серед яких такі відомі діячі як Білл Гейтс, Стівен Хокінг і засновник Tesla Motors Елон Маск.