Дослідники заявили про створення плівки, яка блокує ультрафіолетові промені. Вона створена на основі водоростей, панцирів ракоподібних і слизу риб, що мешкають в рифах.

Про це повідомляє Popular Science.

Вчені пояснили, що сучасні сонцезахисні засоби поділяються на два типи. Перші блокуюють довге випромінювання UV-A, що провокує рак, а другі - короткі промені UV-B, що викликають сонячні опіки.

Однак у природі існують натуральні компоненти, що одночасно захищають від обох типів випромінювання. Мова йде про мікоспорін, який міститься в мікроорганізмах і був докладно вивчений іспанськими хіміками з університету Ла Ріоху в 2011 році.

Проте використання мікоспоріна у складі крему для засмаги не принесло бажаного результату. Це виявилося малоефективним.

Популярні новини зараз

З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Показати ще

Вчені не зневірилися і з'єднали речовина з хітозаном, який отримують з панцирів ракоподібних. У підсумку вони створили полімерну плівку.

Читайте також: Виявили рослину, яка захищається від комах трупами інших комах

Наприклад, наклеївши її на одяг або меблі, можна захистити їх від шкідливого впливу сонячних променів. Властивості плівки підтвердили випробування.

Матеріал може поглинати ультрафіолет на 192% ефективніше, ніж більшість комерційних сонцезахисних кремів. Ефект є більш стабільним після 12 годин перебування на сонці або при температурі до 80 градусів за Цельсієм.