В одеський порт вранці зайшов есмінець США DDG-78 USS Porter. Він несе на борту керовану ракетну зброю. Корабель пришвартувався біля нового причалу Карантинного молу.
Про це повідомляє Dumskaya.net.
Військовий корабель пробуде в українському порту декілька днів.
Раніше глава прес-центру військово-морських сил України Олег Чубук повідомив, що американські та українські моряки обміняються досвідом під час робочої зустрічі.
У Шостому флоті ВМС США заявляють, що візит есмінця до Одеси є сигналом про підтримку американських партнерів у Європі та союзників по НАТО.
Низку українців змусять повернути державі соцвиплати: кого це торкнеться
Соцвиплати перетворяться на борг: кого змусять повернути гроші
Українців попередили про посилення мобілізації з 1 січня: ТЦК працюватимуть на 7 локаціях
Нові правила підрахунку стажу: що треба знати, щоб мати пенсію
Нагадаємо, есмінець побудували в 1996-1998 роках. Екіпаж корабля складає 337 чоловік. Серед них 23 офіцера.
Читайте також: Американський ракетний есмінець увійде у Чорне море
Корабель озброєний двома пусковими ракетними установками системи "Іджіс". Їх можна заряджати крилатими ракетами "Томагавк", протичовновими ракетами RUM-139 ASROC і зенітними ракетами, які можуть перехоплювати балістичні цілі.
Крім того, есмінець оснащений протикорабельною і протичовновою зброєю.
Porter брав участь в іракській війні в 2003 році, а також в антипіратській операції в районі Сомалі.