В рамках відзначення Дня Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в місті відкрили пам'ятник видатному українському вченому та громадському діячу Івану Пулюю.

Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Відкриттю пам'ятника передувала урочиста літургія біля Ротонди Матері Божої на площі біля головного корпусу ІФНТУНГ. На відкритті були присутні представники місцевої влади.

Після літургії відбулось урочисте відкриття пам'ятник видатному українському вченому та громадському діячу Івану Пулюю на території головного корпусу університету.

Присутнім нагадали, що багато точних наук, які зараз є базовими для студентів, зокрема окремі розділи фізики, електротехніки, були детально розроблені в дослідженнях Івана Пулюя наприкінці ІХ та початку ХХ століття. Його дослідження стосувались електричних розрядів у газах, молекулярної фізики та електротехніки змінних струмів, особливостей отримання та застосування променів, які пізніше дістали назву рентгенівських.

Популярні новини зараз

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Показати ще

Читайте також: Біля Університету Шевченка поставили пам'ятник його першому ректору

Іван Пулюй - український та австро-угорський фізик і електротехнік,винахідник, організатор науки, громадський діяч, перекладач Біблії. Доцент Віденського університету. Професор Вищої технічної школи в Празі, ректор першого в Європі електротехнічного факультету. Доктор Страсбурзького університету. Державний радник з електротехніки Чехії і Моравії. Член Наукового товариства імені Шевченка. Першим зробив знімок кісток руки доньки із використанням X-променів, які через 12 років були запатентовані як "рентгенівські".

Нагадаємо, у США відкрили перший в країні пам'ятник Небесної сотні.