Гуманітарна ситуація на сході України погіршується. При цьому міжнародні організації стикаються з серйозними проблемами при наданні допомоги найбільш вразливим категоріям населення Донбасу. Про це повідомляє Центр новин ООН.

В Організації відзначили, що доступ до нужденних осіб обмежений через відсутність безпеки, бюрократичні перепони, а також матеріально-технічні проблеми.

Експерти ООН відзначили, що в найважчому становищі перебувають близько двох мільйонів людей в районах, розташованих уздовж лінії зіткнення.

"Половина з цих людей живуть в районах, контрольованих владою, а інша частина - на неконтрольованих урядом територіях. Постійні перестрілки і обстріли у багатьох гарячих точках вздовж лінії зіткнення представляють серйозну загрозу життя багатьох цивільних осіб", - наголошується в заяві.

В ООН підкреслили, що становище людей, що живуть уздовж лінії зіткнення, посилюється тим, що вони не можуть перебратися в безпечне місце в силу складної процедури видачі дозволів на переміщення.

Популярні новини зараз

Одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись

На роботу з 65 років: що буде з пенсійним віком

Світла не буде всю зиму: експерти дають не втішні прогнози

Пішов за хлібом – потрапив до армії: що треба перевіряти, перш ніж виходити з дому

Показати ще

У неконтрольованих урядом районах не працюють банки, порушена система торгівлі, не виплачуються пенсії та соціальні допомоги. У районах, контрольованих урядом, люди також позбавлені багатьох соціальних послуг.

"Представники гуманітарного співтовариства неодноразово намагалися домовитися з усіма сторонами конфлікту про те, щоб вони забезпечили вільний і безперешкодний доступ до людей, які потребують допомоги, у тому числі пом'якшили бюрократичні процедури", - йдеться в заяві.

Читайте також: ООН виділить сім мільйонів грн для переселенців з Дніпропетровщини

В Організації підкреслили, що з наближенням зими вирішити всі ці питання необхідно якнайшвидше. Експерти побоюються, що час вже втрачено, і через існуючі обмеження тисячі постраждалих можуть залишитися без життєво необхідної допомоги.

В управлінні також попередили, що через тривалі бойові дії приблизно 1,3 мільйона людей на сході України ризикують позбутися доступу і до безпечної питної води.

Нагадаємо, на території так званої "ДНР" відсутній хлор для фільтрувальних станцій, і не очищена хлором вода може призвести до отруєння жителів Шахтарська, Тореза і Сніжного.