Верховна Рада і Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробили план реформування Антимонопольного комітету. Свої пропозиції представники парламенту і міністерства оприлюднили сьогодні в Києві.
Як зазначила член парламентського комітету з питань економічної політики Вікторія Пташник, пропоновані зміни передбачають, серед іншого, люстрацію працівників Антимонопольного комітету середньої ланки і скорочення кількості регіональних підрозділів АМК, повідомляє Радіо Свобода.
"Подібної чисельності територіальних відділень, як у нас, немає ніде, окрім Росії. По-друге, перегляду потребують функції Антимонопольного комітету, щоб не відбувалось жодного дублювання – зокрема, із службою у сфері захисту прав споживачів. По-третє, ми виступаємо за оновлення та очищення самого АМК, працівників, які працюють на середньому рівні. Якщо це кваліфіковані працівники, то вони, звісно, мають залишитись", – повідомила Пташник.
За її словами, на розгляді у Верховній Раді перебуває низка законопроектів, ухвалення яких дозволить провести реформу АМК й оздоровити економіку.
За словами заступника міністра економічного розвитку Юлії Ковалів, реформування АМК і подолання монополій в окремих сферах української економіки закладені у положеннях Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Читайте також: Депутати Європарламенту почали перевіряти хід реформ в Україні
В Антимонопольному комітеті погоджуються з необхідністю реформування і запропонували незалежним експертам і громадськості долучитись до обговореня питань, які стосуються діяльності АМК та протидії монополіям.
Антимонопольний комітет бере участь у формуванні і реалізації конкурентної політики в Україні.