Майже 80 років один з найкрасивіших і величних храмів світу Патріарший Свято-Володимирський кафедральний собор УПЦ КП не мав документів на свою земельну ділянку. Ситуацію допомогли виправити адвокати.

Володимирський собор, побудований в 1882 році, три чверті століття не мав документів на земельну ділянку під храмом. Документи були втрачені з 1938 року. Все б нічого, але в сучасному світі відсутність подібних документів загрожує появою різного роду проблем. Особливо якщо врахувати сьогоднішнє загострення відносин в УПЦ.

Так УПЦ МП нещодавно подала позов до суду проти держави Україна з бажанням відсудити майно і приміщення церков, якими вона володіє на умовах тимчасового користування. Це пов'язано зі збільшенням кількості релігійних громад бажаючих вийти з-під юрисдикції УПЦ МП і перейти в підпорядкування УПЦ Київського патріархату.

Допомогти УПЦ Київського патріархату відновити земельні документи взялися в адвокатському об'єднанні PRIVÈ. І, через півроку кропіткої роботи, їм вдалося поновити втрачені відомості.

«Наше адвокатське об'єднання PRIVÈ має офіційний договір про супровід, консалтинг, юрдопомогу Української Православної Церкви Київського Патріархату та громад віруючих УПЦ КП. Адвокати «PRIVÉ» протягом півроку ретельно збирали архівні документи, відновили втрачені, провели оцінку всієї будівлі Володимирського Собору, - говорить керуючий партнер PRIVÉ Євген Крамаренко. - Зараз документи передані в ДФС і департамент комунальної власності».

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Показати ще

За словами адвоката, оформлення всіх документів вийшло на фінішну пряму. Тепер справа залишається за депутатами Київради.

«Укладання договору по землі під Володимирським Собором тепер - на фінішній прямій. Справа за депутатами », - зазначив Євген Крамаренко. Він так само висловив надію, що найближчим часом перлина Української Церкви - Володимирський Собор - буде вже з землею.