У Нацбанку скоротять половину працівників до кінця 2015 року. Про це повідомила Валерія Гонтарєва. 2014 року в НБУ вже скоротили 963 особи.

"Зрозуміло, що в дерджустановах штати дуже роздуті, проте такі повідомлення голови Нацбанку негативно вплинуть не лише на ситуацію всередині структури, а й на стабільність гривні", - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Матеріал за темою Держслужбовець має отримувати 1500 євро - Шимків

На його думку, після таких повідомлень коефіцієнт корисної дії працівників знижується.

"Це аксіома, незалежно від виду діяльності установи. Люди, які знають, що є висока ймовірність їхнього скорочення, не стараються, виконують свої обов'язки недбало. Минулого вересня Гонтарєва також робила такі гучні заяви. Потім, коли курс долара поліз вгору, в її відомстві не було кому вирішувати ці проблеми, ніхто не хотів братися за роботу", - каже експерт.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще

Якщо потрібно, то скорочення має бути, але про нього не потрібно часто говорити.

"Особливо голові НБУ. Вона має зрозуміти, що будь-які повідомлення у контексті фінансів впливають на стан цих фінансів. Їй би треба було б бути обережною", - додає він.

За словами Олександра Охріменка, у кризу не варто лякати старих фахівців із монетарної політики і фінансів.

"Це вже більше площина психології. Але все одно старі досвідчені кадри багато вирішують. Зазвичай керівництво окремих відділів і департаментів не дуже вникає у нюанси для досягнення того чи іншого завдання. Ці нюанси знають вузькі спеціалісти. Оскільки вони давно в структурі, то розуміють, у який час можна отримати потрібний підпис, як швидко обійти якісь бюрократичні перешкоди. Якщо таким ставити чіткі завдання, думаю, НБУ міг би значно швидше реагувати у найбільш кризові моменти. А головне, приймав би більш фахові рішення", - каже експерт.

Скорочувати працівників можна після кризи, коли ризик дефолту буде меншим, вважає Олександр Охріменко.

Нагадаємо, з вересня минулого року в НБУ скоротили 20 відсотків працівників.