Новгородська область в Росії досягла дефолту, за визначенням рейтингового агентства Standard & Poors. Регіон не зміг вчасно погасити кредит перед банком ВТБ.

30 мільйонів доларів обласна влада мала віддати до 25 лютого 2015 року. Оскільки грошей не було, обладміністрація оголосила аукціон на залучення кредитних коштів під 23,63% річних.

"Дефолт — це умовний термін. Просто в бюджеті області закінчилися гроші. Мешканцям області це нічим не загрожує. В Росії за останні 10 років це не перший випадок", - пояснює "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Матеріал за темою "Укрзалізниця" оголосила про технічний дефолт

За його словами, після дефолту падає довіра інвесторів до умов ведення бізнесу в регіоні.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

"Зазвичай після такого найбільше страждає губернатор і його оточення. У Москві їх звинувачують в тому, що допустили до кризи. Тож їх можуть звільнити. А потім, з бюджету регіону потроху все ж таки гасять кредити. Взагалі область не може оголосити дефолт, бо в ній не замкнуті фінансові потоки. Частину коштів регіони отримують із центру", - пояснює експерт.

Він не пов'язує дефолт Новгородської області із введеними санкціями проти Росію.

"Це немає до них ніякого стосунку. У російській економіці завжди були проблеми та бракувало грошей на різні проекти. От губернатори й вдавалися до позик", - каже Олександр Охріменко.

У Новгородській області мешкає 627 тисяч осіб, у ній є 21 місто. У обласному центрі Великий Новгород працюють металургійні, хімічні та деревообробні підприємства.

Нагадаємо, 1998 року російська влада оголосила дефолт через брак коштів для погашення зовнішніх позик. Наслідком цього стала гіперінфляція та банкрутство великих банків.