Лауреата Нобелівської премії з літератури вперше оголосить жінка.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Шведський літературознавець та історик Сара Даніус змінила Петера Енглунда на посаді постійного секретаря Шведської академії. Цього року вона в якості голови журі оголосить ім'я лауреата Нобелівської премії.

Професор літературознавства Сара Даніус, за повідомленням видання, народилася в шведському Стокгольмі. Вона здобувала освіту у своєму рідному місті, а також у Парижі. Науковою роботою займалася в Англії, США та Німеччині. В якості літературного оглядача вона публікувалася у великих шведських газетах, зокрема, "Dagens Nyheter". Сара Даніус є також автором книг, яка присвячена мистецтву приготування їжі та шведській кераміці.

Читайте також: Міноборони Грузії вперше керуватиме жінка

Популярні новини зараз

"Вибухне з дня на день": омбудсмен попередила про серйозний скандал, який назріває у ЗСУ

Не тільки дронами, а й ракетами: рф може збільшити кількість масованих атак на Україну

Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні

Пенсія або зарплата: хто з пенсіонерів має зробити такий вибір

Показати ще

Попередник Сари Даніус, шведський історик і публіцист Петер Енглунд перебував на посаді постійного секретаря 6 років. Він довічно зберігає титул члена Шведської академії.

На Нобелівську премію з літератури в цьому році претендують 200 кандидатів. Вона є однією з п'яти премій, які засновані за заповітом винахідника динаміту Альфреда Нобеля. Її щорічно з 1901 року присуджує Шведська академія літератури в Стокгольмі.