Компанія "Паралель" Рината Ахметова зупиняє роботу власної мережі автозаправок на території Донецької області, що не підконтрольна українським військовим. Також закривають 54 магазини мережі супермаркетів "Бруснічка" в Донецькій і Луганській областях.

"Наразі компанія не бачить можливості для забезпечення поставок пального і товарів на АЗС в рамках чинного законодавства", - прокоментувала ситуацію генеральний директор компанії Олена Хилиєнко.

Читайте також: Ахметов спростував звинувачення в тероризмі

У Донецькій, Луганській, Дніпропетровській та Запорізькій областях діє 41 АЗС торгівельної марки "Паралель", ще 13 автозправок продають фірмове пальне компанії.

Повідомлення про закриття "Брусничок" на сайті компанії "Український Ритейл" збігаються практично один в один з повідомленням про закриття АЗС.

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Щоб зберегти робочі місця, Ринат Ахметов вирішив передати приміщення своїх магазинів трудовим коллективам на умовах оренди.

Станом на 18 травня на території так званих "ДНР" і "ЛНР" діють 54 магазини мережі "Брусничка". Чотирі з них не працюють після того, як у них потрапили снаряди.

Раніше депутати Верховної Ради пропонували націоналізувати мережу "Бруснічка" за співпрацю з бойовиками. Відповідний законопроект зареєстрували 10 депутатів від правлячої коаліції, проте закон так і не розглянули.

Добровольчи батальйони неодноразово зупиняли так звані "гуманітарні конвої" від Ахметова на кордоні із зоною АТО та показували громадскості алкоголь і тютюн, який намагалися провести в зону бойових дій.

"Я не пов'язую рішення Ахметова з діями добровольчих батальйони по припиненню контрабанди в зону АТО. Ми це робили в листопаді минулого року и часу пройшло надто багато. Думаю, він щось не поділив з так званою "владою" на окупованих територіях", - сказав Знай депутат Семен Семенченко.

Політолог Володимир Фесенко також бачить причини закриття бізнесу у Донецьку та Луганську в локальному переділі влади.

"Ахметов з самого початку конфлікту активно працював в регіоні, підтримував і бізнес-, і гуманітарні зв'язки. Більше року він працював на те, щоб місцеві жителі запам'ятали, що він підтримував їх у лиху годину. Тому закриття бізнесу там може бути пов'язано виключно з місцевими же проблемами, не думаю, що українська влада має якесь відношення до цього", - сказав Фесенко Знай.

Нагадаемо, що 22 січня 2015 року Ахметова допитала Генпрокуратура. У ЗМІолігарха постійно пов'язували із причетністю до фінансування сепаратистів на Сході України. Компанія бізнесмена регулярно спростовувала таку інформацію, а слідчи з прокурорами так і не знайшли підстав для порушення кримінальної справи проти Ахметова.

Читайте по темі: "Метінвест" Ахметова опинився на межі дефолту