В Україні тепер функціонує служба екстреної допомоги ЗМІ, журналістам і публічним людям, сторінки яких в соцмережах потрапили в "бан" унаслідок діяльності інформаційних спеціальних підрозділів з Росії.

Організацію спільно створили агентство під назвою PlusOne DA і керівництво Українського кризового Медіа Центру.

"Відбувається процес масового табанення і блокування українських користувачів з великою аудиторією, які формують громадську думку", - повідомив керівний партнер PlusOne DA і засновник Watcher Максим Саваневський.

Службу створили через епідемію "банів" сторінок публічних осіб в Україні. Блокування пов'язане з діяльністю російських інформаційних спецпідрозділів в мережі.

Всього за кілька тижнів тільки в Facebook були заблоковані український поет Андрій Бондар, голова Луганської ОДА Геннадій Москаль, нардеп Борис Філатов.

Популярні новини зараз

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

"Чому це легко зробити? Правила користування соцмережами та відеохостингами прописані в такий спосіб, що при бажанні можна мало не будь-яке повідомлення у соцмережі чи відеоролик звинуватити в їх порушенні. З того боку (в службі підтримки Facebook чи YouTube) ніхто в деталях розбиратись не буде. Є 20 заявок про порушення правил – заблокували. Спершу на день, потім на три, потім на сім днів, потім на місяць", - зазначив Саваневський.

"Бан" в соцмережах можна отримати за пост цитат Шевченка "кохайтеся чорнобріві, та не з москалями", за мем "четамухохлов" і що-небудь схоже.

Шансів оскаржити блокування вкрай мало. Причиною цього є відсутність повноцінних українських представництв Facebook, Twitter і YouTube.

"У рамках Української Кризового Медіа Центру відкрито службу екстреної допомоги для журналістів, ЗМІ, представників влади, громадських діячів, чиї акаунти або контент був заблокований в соціальних мережах. Якщо з вами сталася така неприємність - пишіть на UnBan@uacrisis.org", - повідомив Саваневський.