В Асоціації фермерів та приватних землевласників України підрахували, що через курс долара, ціна буханки хліба восени може сягнути до 30 гривень. Про це повідомив президент Асоціації Іван Томич.

"Аграрії залежать від курсу долара. – Каже Томич. – Найперше –це пальне, друга складова – це добрива".

Ситуація ускладнюється ще й тим, що цього року через малосніжну зиму аграріям доведеться пересівати 15% площ під озимими культурами. А це більше мільйона гектарів. Торік собівартість тонни зерна становила в середньому 2 тисячі гривень. За нинішнього курсу ціна тонни зерна з нового врожаю сягне 8 тисяч гривень.

"Ми порахували, що кілограм борошна буде 15 гривень. – Каже Томич. – Цю суму треба подвоїти: це буде ціна решта складових випеченого буханця. Сюди входять додаткові матеріали, транспортування, помол, робота хлібзаводів. От і виходимо на хліб вартістю в 30 гривень".

В Асоціації підрахували, що цього року через значне подорожчання міндобрив, лише третина посівів отримає живлення.

Популярні новини зараз

Головне за ніч, 13 серпня: Арестович сказав правду про Київ, новий дефіцит солі, ганьбу Тарзана та погрози Медведєва АЕС

Відому акторку Енн Хеч із "Шість днів, сім ночей" відключать від апаратів після ДТП, мозок вже помер: "Вона не виживе"

У севастопольській лікарні вирішили потравити щурів, а добили поранених окупантів

Переможниця "Битви екстрасенсів" Олена Курилова розповіла про порчу на путіні: "Цього не буде"

Показати ще

"У 60% дрібних фермерів не вистачить коштів на аміачну селітру. – Каже Томич. – За рік вона подорожчала в три рази і зараз тонна коштує 14 тисяч гривень".

Премєр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що з держбюджету уряд виділить 300 мільйонів гривень аграріям, котрі вирішили взяти кредит під урожай, аби компенсувати проценти.

На півдні України посівна ось-ось розпочнеться. Зараз фермери з південних областей підживлюють посіви.