Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі заявляє, що ліки в Україну будуть поставляти три міжнародні організації за сімома програмами.
За його словами, минулого тижня було досягнуто усних домовленостей, зараз на рівні експертів відпрацюються всі формальності і вже найближчим часом буде укладено договір.
"Ми плануємо підписати договір за два тижні, до 25 серпня, щоб вже у вересні розпочати процес закупівлі через міжнародні організації", – зазначив міністр, повідомляє Радіо Свобода.
Олександр Квіташвілі наголосив, що саме міжнародні організації швидко зможуть завезти в країну препарати, адже вони мають багаторічні контракти з виробниками та готову продукцію на складах.
Це дає змогу до кінця року закрити всі потреби, які є в країні, переконаний міністр.
Нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Сім програм – це ВІЧ/СНІД, туберкульоз, імунопрофілактика, дитяча онкологія і гематологія, доросла онкологія, вірусний гепатит, гемофілія.
Читайте також: Квіташвілі пройшов люстрацію
"Чому ми вибрали ці сім програм? Тому що в минулому вони були найбільш проблемні. Ми постараємося, щоб всі ці програми пройшли через міжнародні організації, щоб раз і назавжди закінчити з дефіцитом у країні", – повідомив Квіташвілі.
Глава МОЗ додав, що після підписання договору наступного року процес закупівлі розпочнеться не влітку, а вже в лютому-березні.
У травні Рада дозволила закуповувати ліки через міжнародні організації.
У цьому ж місяці був зареєстрований проект постанови про звільнення Олександра Квіташвілі з посади міністра охорони здоров'я.
Міністр заявляв, що ініціативу про його відставку висловлюють через реформування системи закупівель лікарських засобів. За словами Квіташвілі, 70% законопроектів, (спрямованих на проведення медичної реформи), які подавав Кабмін до Верховної Ради, було провалено.
Водночас пацієнтські організації неодноразово звинувачували МОЗ у тому, що міністерство запізнюється із закупівлею ліків.