Російські військові завезли на територію, підконтрольну сепаратистам, 7 мобільних крематоріїв. Кожен з яких може "утилізувати" до 10 тіл щодня. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

"З 20 по 23 січня цього року за вказівкою Генерального штабу ЗС РФ на тимчасово підконтрольну терористичним угрупованням територію було введено 7 мобільних пересувних крематоріїв, змонтованих на шасі автомобілів КАМАЗ. Кожна із цих "смертельних печей" спалює за добу щонайменше 8-10 тіл. Їхню роботу координують безпосередньо військові розвідники Росії", - заявив Наливайченко.

Він зазначив, що на гарячу лінію Служби безпеки України щодня звертаються десятки російських громадян, які шукають своїх родичів, російських військових, яких направили на територію України.

"Спецслужби Росії страшенно бояться власних військових, які брали участь у військових злочинах на території України. Ще більше вони бояться розповсюдження інформації про поховання своїх солдат. Тому, коли є така можливість, вони не вивозять загиблих, а "утилізують" їх прямо на кордоні", - розповів голова СБУ.

Нагадаємо, що перші публікації про крематорії ІН-50 з'явилася у російських ЗМІ ще наприкінці серпня 2014 року. У рекламному ролику заводу "Турмалін", якій їх виробляє, говорилося про утилізацію небезпечних біологічних відходів: трупів безпритульних тварин або туш загиблої від заразних інфекційних захворювань сільськогосподарської худоби.

Популярні новини зараз

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Вакциновані і хитрі українці почали заробляти на невакцинованих

Скандальна Галина Третьякова від "Слуги народу" просуває новий законопроект: "Він стосується евтаназії..."

Настя Каменських у купальнику засвітила найсокровенніше, навіть Оля Полякова не стрималася: "Пальцем?"

Показати ще

Тоді ж російській правозахисник Олена Васильєва, яка займається розслідуванням злочинів Росії в Україні, заявила, що крематорії планують використовувати не для "мирних цілей".

"Те, що російський прем'єр Дмитро Медведєв передав військовим шість пересувних крематоріїв, це правда. Двоє людей вже підтвердили, що бачили в Ростовській області машини-крематорії", - заявила Васильєва 4 серпня 2014 року.