Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Згідно з даними Міністерства оборони, з 117 044 осіб, які пройшли військово-медичну комісію в ході четвертої хвилі мобілізації, придатними до служби визнані 52962 людей.

Найчастіше мобілізованих "бракують" через психічні хвороби - 32%. Далі йдуть серцево-судинні захворювання - 31,1%, недуги нервової системи - 22,7%. Серед інших причин: травми і поранення - 10% і захворювання органів травлення - 4,2%.

Богомолець висловила стурбованість великою кількістю чоловіків із психічними захворюваннями в період мобілізації. На її думку, це вимагає ретельної перевірки і контролю.

Четверта хвиля мобілізації до лав Збройних сил почалася 20 січня і триватиме 90 днів. Мобілізації підлягають понад 60 тисяч осіб.

Популярні новини зараз

Скасування пільг і нові податки: українцям вивернуть кишені на вимогу МВФ

Індексація пенсій у 2026 році: на скільки та у кого зростуть виплати

Соціальні виплати призупинили: чому та кому їх заблокували

Чи можуть ТЦК вломитися у будинок: адвокат чітко окреслив межі повноважень

Показати ще

У Генштабі ЗСУ повідомили, що план призову в рамках четвертої хвилі мобілізації вже виконано на 77%, кожен восьмий мобілізований є добровольцем.