Парламент ухвалив закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних інвестиційних проектів". Відтепер управління державними інвестиціями відбуватиметься прозоро.

У Мінекономіки кажуть, це дозволить ефективно використовувати бюджетні кошти, стабільно фінансувати проекти.

"Законопроект спрямований на подолання неправильного планування й непрозорість процесу відбору проектів, які фінансуються за рахунок капітальних вкладень, розподіл бюджетних коштів у ручному режимі "за домовленістю", фрагментарне й нестабільне фінансування", - повідомляють у відомстві.

Планують створити міжвідомчу комісію, яка розглядатиме проекти, що потребують держфінансування. Уся інформація щодо використання державних коштів буде доступною та публічною, буде скасована обов'язкова реєстрація проектів. Фахівці стверджують, що детальний контроль про використання дербюджету зараз країні особливо необхідний.

"В умовах нестачі ресурсів саме від того, куди і яким чином вони будуть направлені, залежить фінансова та економічна політика країни. Має бути серйозний внутрішній та зовнішній контроль, - каже Василь Юрчишин, керівник економічних програм "Центру Разумкова". - Необхідно, щоб влада не просто повідомляла, що отримала чи відправила певну суму, а конкретно відзвітувала на, що витрачена кожна копійка. Тільки після цього буде зрозуміло, наскільки ефективним є нинішній режим економії та введення відповідних нових законів".

Популярні новини зараз

Аліна Гросу вже готує собі заміну? Співачка показала ту, чий спів вразить кожного

Ракетоносець путіна спровокував страшну аварію: чавив "своїх" просто на дорозі

Ксенія Мішина з "Холостячки" широко розкинула ніжки на зеленій галявині, не всі оцінили: "Виглядає, ніби знову народила..."

Ірина Білик осоромилась з фонограмою в благодійному гастрольному турі з Олегом Скрипкою та Асією Ахат: народна артистка співала не в попад

Показати ще