Уряд США, незважаючи на відмову Барака Обами, обговорює можливість постачання в Україну летальної зброї. Це допомогло б у боротьбі з "проросійськими заколотниками" в східній Україні.

Українські експерти зазначають важливість комплексної допомоги та невикористаний потенціал вітчизняної військової промисловості.

"Деякі чиновники в уряді США вважають, що допомога летальної зброєю допоможе українським силам краще захистити себе від повстанців, які вже використовують важке озброєння, що постачається з Росії. Але є й інші спостерігачі, які стверджують, що Кремль здатний протистояти американському впливу, що може погіршити ситуацію в Східній Україні", - йдеться у статті The Wall Street Journal із посиланням на американських чиновнікив.

Йдеться про самонавідні протитанкові ракети Джавелін, які дозволяють знищувати бронетехніку противника без бойового зіткнення. Українські експерти розповідають про аналогічні розробки вітчизняних зброярів.

Бажання завезти в Україну Джавеліни – це більше прагнення позбутися старого для американської армії озброєння, ніж допомогти нам, вважають військові експерти. В центрі Києва виробляють якісні протитанкові ракети – це виробництво варто розвивати, не надіючись на Захід.

Популярні новини зараз

В Україні Covid-19 потроху відступає, медики радіють "жовтій" статистиці: дані МОЗ на 16 жовтня

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

В середині жовтня минулого року "Укроборонпром" заявляв про розробку протитанкової ракети "Альта". Її можна використовувати як із землі, так і з повітря, має режим самонаведення на ціль.

"Це фактично перша ракета повністю української розробки, яка використовує дворежимний спосіб наведення", - заявив тоді Роман Романов, директор Укроборонпрому. Колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко також вважає, що немає сенсу завозити в зону одну партію якогось озброєння з США.

"Нам потрібна комплексна допомога у вигляді систем літальних дронів, приладів нічного бачення, систем високоточного ураження, які дозволять знищувати сили ворога без прямого бойового зіткнення та втрат серед мирного населення. Потрібні гвинтівки великого калібру, засоби антибатарейної боротьби та купа всього іншого. Якщо ж буде поставлена одна або дві партії якогось озброєння – це не змінить ситуацію на фронті", - сказав Гриценко.

Він також зазначив, що саме військова підтримка України може стати єдиним шляхом для зупинення війни і не варто лякатися посилення бойових дій.

"Треба припинити мантру "не можна провокувати Росію". Росія сама всіх спровокувала і зупиниться тільки, коли її зупинить увесь світ. Коли СРСР намагався захопити Афганістан – їм це не вдалося саме тому, що поруч із Афганістаном стали Сполучені Штаті", - зазначив екс-міністр.

Схожої думки дотримуються експерти одразу трьох дослідних організацій у США, які закликали адміністрацію президента Барака Обами негайно почати поставки летальної оборонної допомоги Україні.

"Уряд США повинен змінити свою політику і почати поставляти українським військовим летальну допомогу. Крім того, США мають звернутися з проханням до інших країн НАТО про постачання військової допомоги Україні. Основною метою цього має стати підвищення оборонного потенціалу України. Йдеться, зокрема, про постачання противобатарейних радарів для визначення джерел ракетних і артилерійських ударів, безпілотників, засобів радіоелектронної боротьби з безпілотниками противника, засобів захищеного зв'язку, всюдиходів Humvee і допоміжного медичного обладнання", - їдеться у зверненні восьми колишніх високопосадовців, які підписали звернення.