Команда Телескопа подій на протязі з 5 по 14 квітня збирається отримати зображення чорної діри, щоб перевірити теорії про природу цього космічного об'єкта.

Уми багатьох фантастів, кінорежисерів і вчених були захоплені чорними дірами ще з моменту їх першого згадування Джоном Мічелом в 1783 році. Частково інтерес до них викликаний тим, що чорну діру досі ніхто не зміг побачити. Але в плани міжнародної команди астрономів входить змінити цей факт. Вони збираються об'єднати кілька земних телескопів, щоб вперше отримати зображення чорної діри.

Об'єднавши кілька радіотелескопів, щоб домогтися еквівалента гігантського телескопа розміром з Землю, вчені заглянуть в самий центр Чумацького шляху, в місце, де знаходиться чорна діра, яка в 4 мільйони раз більше, ніж Сонце.

Хоч нам відомо про існування чорних дір, питання стосовно їх походження, еволюції та впливу на Всесвіт залишаються без відповідей.
Вся інформація, отримана на кожній станції Телескопа горизонту подій, буде зібрана і передана в центральну обробну установку, де суперкомп'ютер об'єднає її в одне ціле.

У випадку успіху цього експерименту, отримання зображення матеріалу всередині чорної діри дасть відповіді на ряд питань. Чи працює теорія Ейнштейна в області вкрай сильної гравітації або ми потребуємо нової теорії, щоб описати силу тяжіння поруч з чорною дірою? Як чорні діри харчуються і як викидають речовина? Чи існує насправді горизонт подій?

Популярні новини зараз

Пенсіонерам виплатять солідні гроші: кому прийде понад 10 тисяч на місяць

Долар може стрибнути вище 55 гривень: НБУ різко погіршив прогнози

В Україні можуть ввести спеціальні надбавки до тарифу на світло: електроенергія стане ще дорожчою

Мобілізація працівників ТЦК: хто тепер виловлюватиме ухилянтів

Показати ще

Портал "Знай.ua" раніше писав, як чорна діра поїдає зірку