Незадовго до Великодня українці відзначають православне свято – Лазареву суботу.
Історія виникнення свята
Саме сьогодні християни згадують про одне із чудес, створених Господом Ісусом Христом - воскресіння Лазаря. Як сказано у Євангелії, друг Христа помер через складну хворобу, але пізніше Син Божий воскресив його.
Він прибрав камінь, який закривав вхід до печери – місця поховання Лазаря, і той ожив після тривалої молитви. Таке чудо надихнуло його на богослужіння, і він став єпископом. Відомо, що у храмі, де три десятиліття проповідував Лазар, досі зберігається чудотворна ікона.
Чого не слід робити у Лазареву суботу
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У православному світі сьогодні заборонено виконувати будь-яку тяжку роботу, адже це вважається гріхом. Не слід також вживати алкоголь, кидати крихти їжі на підлогу та влаштовувати гучні святкування (наприклад, концерти, дні народження та весілля).
Традиційні страви та прикмети
Українці вже традиційно у цей день заздалегідь заготовляють вербові прутики, які скоро понесуть освятити до церкви. Серед страв, які потрібно вживати ввечері, популярні гречані млинці, горохова каша, бобові, гарбуз, дозволяється трохи вина. Частіше за все люди проводять весь день із близькими і готуються до виходу із Великого посту.
Після вечірньої служби християни кроплять водою вербу і дякують рідним за все, бажаючи радості і щастя.
Існує прикмета, що у Лазареву суботу потрібно слідкувати за поведінкою тварин – особливо змій та ящірок, адже вони відчувають прихід весни краще від інших.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, які техніки фарбування великодніх яєць найбільш популярні в Україні.