Сьогодні у Нацбанку показали нову банкноту в 500 гривень. Її дизайн перегукується із попереднім варіантом. Стилістично нова купюра нагадує нову "сотку", яку ввели в обіг у березні — портрет визначного українця переміщено на центр, одна з українських споруд — ближче до лівого краю. Напис "500 гривень" розміщено не горизонтально по центру, як у попередньої "п'ятисотки", а вертикально праворуч.
Купюра надійде в обіг через три з половиною місяці – із 11 квітня наступного року. Вона ходитиме разом із банкнотами попередньої серії. Старі поступово вилучатимуть, замінюватимуть їх новими.
Як повідомили на презентації в НБУ, нова "п'ятисотка" має у кілька разів кращий захист від підробки, ніж попередня. Окрім звичних рельєфних символів для незрячих і водних знаків, вона має спеціальну стрічку із правого краю на лицевому боці, яка світиться при ультрафіолетовому освітленню.
"Заміна цієї купюри зараз дуже важлива. Бо фальшивомонетчики зараз її підробляють найчастіше. Адже їм потрібно прикладати однакові зусилля, що для підробки 10 гривень, що 500. Звісно, підробки 500 гривень вигідніша", - говорить "Знай" Олена Новікова з "Правекс-банку" в Києві.
Читайте також На фальшивих купюрах не відчутні знаки для сліпих – банківський касир
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
За її словами, старий зразок купюри у 500 грн. також має високий ступінь захисту, який мало чим відрізняється від євро.
"На деяких купюрах євро використовують надтонкий пластик для певних секторів банкноти. У нас цього немає. Проте кількість ступеню захисту значно більша. Проблема в тому, що пересічні люди не знають особливостей захисту наших грошей", - пояснює фахівець.
Нагадаємо, востаннє нову купюру в обіг ввели у березні. Нею стала нова "сотка".