Сьогодні американську валюту продають за 23 грн, а купують за 22,3 грн. Це на 7-10 копійок дорожче, ніж на початку тижня. Офіційний курс Нацбанку також виріс на 12 копійок і становить тепер 21,93 грн. На міжбанківському ринку долар подорожчав до 21,8 грн у продажі та 21,65 грн у купівлі. З минулого тижня гривня мало не щодня опускається на 3-5 копійок
"Суттєвих реформ немає, зміни роботи НБУ - теж, тому й не існує передумов для зміни курсу. Той великий девальваційни стрибок, що ми мали у лютому 2015 року і досі впливає на знецінення гривні. Думаю, через два місяці курс в обмінниках і банках впритул наблизиться до 25 гривень", - каже "Знай" Дмитро Боярчук, директор консалтингової компанії "Кейс-Україна".
Читайте також Курс гривні може знизитися після виборів - експерт
За його словами, на знецінення гривні також впливає і те, що в Україну зараз зменшилися поставки імпортних товарів.
"Із січна спеціальне мито на них буде відмінене. Це означає, що більшість товарів подешевшають на 10 відсотків. Через це постачальники відтягують закупки, аби завезти із січня товари дешевше. Ті, речі, що ввезені ростуть в ціні. К наслідок, купівельна спроможність у гривнях зменшується", - пояснює експерт.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Нагадаємо, минулого тижня курс НБУ тримався на рівні 21,4-21,6 грн за долар.