Сьогодні світові ціни на нафту продовжують зростати. Сировина марки Brent подорожчала до $50,62 доларів. Аналітики пов'язують ріст цін на "чорне золото" із заворушеннями в Сирії та з короткотривалим збільшенням попиту американців.
"На жаль, нафта продовжуватиме дорожчати. Однак це підняття ціни буде короткотривалим. Вартість зросте до 55-57 доларів через інформаційні приводи. Росіяни зумисно провокують конфлікти у різних частинах світу, аби посіяти паніку на біржах. Чим підвищують вартість нафти. Та це тимчасове підвищення ціни", - говорить "Знай" Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея".
Читайте також Україна скорочує видобуток нафти
За його словами, є висока ймовірність, що ціна нафти після Нового року повернеться до ціни 40-42 долари за барель.
"Ми підрахували всі показники, які впливають на вартість нафти. До цього наші підрахунки справджувалися. Думаю, не буде винятком й цей раз. Ми помітили, що різні повідомлення в ЗМІ та інформаційні приводи здатні стримати ціну на нафту лише на 2-3 місяці. Не більше. Тому ціна буде знижуватися. Цьому сприятиме і збільшення видобутку Саудівською Аравією. Потім ціна взагалі може знизитись до 30 доларів за барель. І настане затяжний період дешевої нафти", - прогнозує експерт.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Однак вартість пального в Україну може суттєво й не подешевшати. Цьому заважає інфляція гривні та неконтрольованість паливного ринку державними установами.
"Наступного року обіцяють інфляцію 12 відсотків. Це означає, що купівельна спроможність у гривнях скорочуватиметься й надалі, а імпортні товари дорожчатимуть. Оскільки у нас на ринку 80 відсотків ввізного пального, то ймовірно, що в доларовому еквіваленті воно дешевшатиме. У гривнях - залежить від реального рівня інфляції. Бо наприклад, в 2014-2015 роках в доларах пальне подешевшало удвічі, проте в гривнях бачимо звороnній процес", - каже Геннадій Рябцев.
Нагадаємо, найдешевше нафта коштувала у серпні. Її продавали за 46,62 долари за барель.