Невдовзі державний борг України стане у півтора рази більшим ВВП і досягне 156,7%, прогнозують аналітики Світового банку, повідомляють в УНІАН. Поступове зменшення боргу розпочнеться із кінця 2016 року.
"Швидше за все так і буде, адже лише за минулий рік приплив кредитів в Україну становив близько 9 мільярдів гривень. Звісно, не всі вони одразу були переведені на казначейські рахунки, деякі програми передбачені на кілька років, але все одно формально кредит вони виділили, борг України зріс", - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.
Читайте також Світовий банк прогнозує скорочення кількості банків в Україні
За його словами ріст боргу для економіки України суттєво не зашкодить, бо цей прогноз співпадає із прогнозом Кабміну.
"По-перше, якби 2014 року не було кредитів, то долар би зараз коштував 50 гривень. Ми б не мали чим гасити попит на валюту. По-друге, із великими державними боргами живуть італійці й американці. При цьому нічого не заважає їхнім економікам розвиватися. Головне, обрати правильну модель реструктуризації", - вважає фахівець.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Зараз державний борг України $40 млрд.
"Для порівняння грецький борг 324 мільярдів євро, це 174 відсотки ВВП. При цьому рівень життя там вищий, ніж в Україні. Якщо наш уряд і надалі вимагатиме реструктуризації у вигляді зниження відсоткової ставки удвічі, не виплачуватиме боргів Росії, то державні борги суттєво не відобразться на економічному зростанні", - прогнозує Володимир Марченко.
Нагадаємо, із завтрашнього дня Україна починає реструктуризацію державного боргу.